Stymulatory wzrostu w branży rolniczej

Stymulatory wzrostu w branży rolniczej

AminoSelenit,

Interesując się tematyką plonów oraz normowanego rozwoju roślin, z pewnością prędzej czy później można trafić na informacje na temat stymulatorów wzrostu w rolnictwie. Ich działanie łączy się z tym, by jakość zdobywanych plonów była wielka, obfita i zgodna z najlepszymi wyczekiwaniami.

Biostymulatory wzrostu oraz ich działanie
Najnowszego rodzaju biostymulatory swoje działanie opierają o innowacyjną technikę. Jej nadrzędnym zadaniem jest zastosowanie synergicznego działania perfekcyjnie dobranych czynników aktywnych.
Najczęściej są one następujące:

•    aminokwasy,
•    selen.

To właśnie dzięki nim biostymulatory są w stanie przy regularnym stosowaniu korzystnie wpłynąć na jakość zbiorów.
Selen – zagadka biostymulatorów
Jednym z w większości wypadków spotykanych w biostymulatorach czynnikiem aktywnym jest selen. Nic nadzwyczajnego, w końcu ten pierwiastek ma wielkie znaczenie dla organizmów żywych. Mowa także o składniku o niezwykłych atrybutach, jakie są niebezużyteczne do prawidłowego działania również człowieka, jak i innych organizmów. Jego towarzystwo w biostymulatorach znacznie koryguje jakość zbieranych plonów.
Nim jednak sięgnie się po te wzmacniacze do własnych upraw, nieodzowne jest upewnienie się, że są one najwyższej jakości i pochodzą od wypróbowanego producenta. Jedynie wówczas można liczyć na wyniki zgodne z oczekiwanymi, a nie wprost odwrotne. W razie jakichkolwiek niepewności, zawsze przyzwoiciej poradzić się ekspertów, którzy znają się na temacie najpoprawniej oraz z chęcią dzielą się swoją wiedzą z innymi zainteresowanymi.