Pyszna kuchnia polska

Pyszna kuchnia polska

Jeżeli chcesz spróbować szablonowej kuchni polskiej, przestań kalkulować własne kalorie. Typowe posiłki są niesłychanie obfite i niejednokrotnie zawierają sporo mięsa. Wystarczy niemniej jednak spróbować jedynie trochę, by odkryć, że są naprawdę smaczne i godne paru kęsów więcej. W największym stopniu rekomendowanymi potrawami są: bigos, kotlet schabowy, pierogi i gołąbki. Rodacy chwalą się, że dwoma podstawowymi produktami które jedzą na co dzień jest chleb i polska kiełbasa.

Restauracja Grodzka Kraków

•    Tradycyjna kuchnia polska jest autentyczną bombą kalorii, jednakowoż kiedy raz się jej spróbuje – nie jest się w stanie oprzeć się pokusie, aby nie sięgnąć po znacznie więcej.
•    Jest bogata w rozmaite typy mięsa (wieprzowina, kurczak, wołowina) oraz słynna z doskonałego chleba i smakowitych kiełbasek (lepszych aniżeli niemieckie!).
•    Menu polskie jest nieprzerwanie wzbogacane o oryginalne smaki, czasami nawet egzotyczne.

Jakich towarów nie może zabraknąć w stereotypowej lokalnej kuchni?

Krakow Restaurant Polish Cuisine

W największym stopniu tuzinkowymi składnikami kuchni lokalnej są kapusta kiszona, buraczka, ogórki (korniszony), śmietana, kalarepa, grzyby, kiełbaski oraz wędzona kiełbasa. Pokarm nabiera smaku za pomocą ziół oraz marynat takich jak majeranek, koperek, kminek, pietruszka czy też pieprz. Najpopularniejsze desery to ciasta i ciastka. Kieliszek wódki jest dobrym uzupełnieniem świątecznych posiłków i pomaga strawić potrawy.

Skąd krajowa kuchnia czerpie inspirację?

•    Polska kultura zawsze integrowała elementy ze swoimi sąsiadami, wolno w niej też odkryć w rzeczy samej przepisów o żydowskim pochodzeniu.
•    Dziś polskie menu bezustannie się zmienia, pod wpływem różnych, niekiedy egzotycznych dań.
•    Oprócz schematycznych restauracji specjalizujących się w lokalnej kuchni, w miastach Polski wolno się rozsmakować również w wegetariańskich barach, i w restauracjach serwujących dania kuchni włoskiej, francuskiej oraz azjatyckiej.

Krótko mówiąc – jaka jest tradycyjna polska kuchnia?

Ekscytująca, bogata, smakowita i czasem straszna (wszystkie te pikle!). Całe szczęście w sieci można dzisiaj z łatwością odnaleźć wszystkie te przepisy kulinarne, potrawy na desery, opisy schematycznych potraw oraz optymalne polskie napoje i cieszyć się tymi tradycyjnymi smakami na co dzień.