pasztet z kaszą jaglaną

pasztet z kaszą jaglaną

Dziś skupiamy się na tym, co spożywamy – wybieramy produkty coraz mądrzej, kierując się zdrowiem oraz dietą. Czasy, kiedy konsumowaliśmy wszystko w nieograniczonych liczbach już minęły – czas na zdrowe pożywienie i naturalne towary. Z tego powodu coraz częściej także szuka się zamienników w kuchni. Sól i tłuszcz zostaje całkowicie odsunięty od jadłospisu a artykuły dość ciężkie dla żołądka oraz jelit, tak jak na przykład makaron czy ziemniaki. Nieraz zastępuje się je towarami lżejszymi, na przykład ryżem albo kaszą. Mają one równie dużo towarów odżywczych, ale organizm najzwyczajniej w świecie znosi je znacznie lepiej. Olśniewającym przykładem rzetelnego artykuły jest kasza jaglana, która dawno temu gościła na stołach bardzo w wielu przypadkach a dzisiaj niestety pozostała zapomniana.

kasza jaglana z brzoskwiniami

Na szczęście coraz więcej ludzi lubi jej uroki oraz decyduje się na wprowadzenie do dziennego jadłospisu tej naturalnie kaszy. Z jakiego powodu? Czym ona różni się od schematycznej kaszy do jakiej jesteśmy przyzwyczajeni na co dzień? Otóż riposta na to zapytanie jest niezmiernie łatwa – kasza jaglana to absolutnie inny rodzaj kaszy. Już sam jej wygląd na to wskazuje, albowiem są to niezwykle delikatne ziarenka o kolorze żółtym. Należy traktować ją trochę inaczej aniżeli stereotypową, znaną nam kaszę, albowiem nie gotuje jej się jedynie tradycyjnie. Jej przygotowanie żąda trochę więcej czasu jednakowoż jest tego godne, bo wrażenia smakowe są w istocie fajne. Czemu niemniej jednak powinniśmy zaintrygować się tą właśnie kaszą? A więc kasza jaglana ma niesłychanie dużo przydatnych dla człowieka właściwości, jakich nie posiada żaden inny artykuł czy też trudno jest je odnaleźć.
Przykład? Kasza jaglana jest ogromnie porządnym źródłem niezwykle wielu witamin z grupy B, jakkolwiek nie jedynie, dostarcza albowiem również witaminy z grupy E, które wybitnie poprawiają pamięć oraz koncentrację a też wiele kapitalnych składników mineralnych, a mianowicie magnez, fosfor, żelazo lub potas. Oprócz tego kasza jaglana to jest wybitnie bogata w antyoksydanty, co świadczy, że wychwytuje oraz w głównej mierze neutralizuje tak zwane wolne rodniki, dla nas dość niebezpieczne. Jakie atrybuty jeszcze sobą reprezentuje? To wspaniały sposób na zmniejszenie poziomu cholesterolu we krwi, to też kasza niezwykle odżywcza oraz przede wszystkim lekkostrawna, w następstwie tego nadaje się dla chorych i naturalnie dla dzieci, którym wbrew pozorom trafny przyrządzona powinna wybitnie smakować. Zawiera także krzemionkę, składnik nieczęsto spotykany wobec tego tak znaczący, która odpowiada za zdrowy wygląd paznokci i skóry i zapobiega odwapnianiu kości.